OKNA PCV

Nowoczesne okna są bardzo zaawansowaną konstrukcją technologiczną. Obecnie wybór modeli jest na tyle szeroki, że warto dopasować okna do konkretnych nieruchomości i wymagań projektów. W tym celu warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą oknom połączyć funkcjonalność z designem.

Oto nasi główni dostawcy okien:

 

logoVETREX

pozbud logo 

 

 MS Więcej niż okna

 

1. Okna ciepłe i ciche

cieple i ciche

Trzeba też zadbać o bilans energetyczny budynku i komfort mieszkańców. W dzisiejszych czasach kluczowym parametrem okiennym jest izolacyjność cieplna okien, ponieważ aż 25% strat energii w budynku związane jest z oknami.

Izolacyjność akustyczna zależy bezpośrednio od zastosowanych materiałów do konstrukcji okna, szczelności ramy i oszklenia. Dobrze izolujące akustycznie okno jest ważnym orężem w walce z wszechobecnym hałasem.

2. Okna funkcjonalne

funkcjonalne

Okna to inwestycja na długie lata. Warto więc przeanalizować dostępne na rynku opcje dodatkowych elementów wyposażenia okien i dobrać dla siebie dodatkowe rozwiązania. Pamiętajmy, że oprócz funkcji dekoracyjnej okien w naszym domu, bardzo istotna jest ich funkcjonalność.

Przed nadmiernym upałem chronią specjalne ochrony przeciwsłoneczne w postaci zewnętrznej żaluzji. Odcina ona nadmiar słońca i dodatkowo chroni prywatność. Okna są też przystosowane do montażu systemu ochrony przed owadami.

3. Okna modne

moda

Nie tylko parametry użytkowe okien mają znaczenie. Równie istotny jest wygląd okna, szczególnie, że w nowoczesnej architekturze stolarka otworowa jest mocno akcentowana.
Współczesne okna dają olbrzymie możliwości doboru designu okna do stylu budynku. Może być nowoczesne w stylu dla nowych budynków, lub bardziej klasyczne np. do restaurowanej kamienicy.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!