SEGMENTOWE BRAMY GARAŻOWE

Poniżej prezentujemy Państwu Producentów bram garażowych. Tak jak w przypadku innych produktów stolarki budowlanej, tutaj również stawiamy na najlepszych w branży!

Firma Novoferm już od ponad 60 lat specjalizuje się w produkcji wielu rodzajów bram i drzwi stosowanych w budynkach przemysłowych i mieszkalnych. Szeroki wybór różnych wersji wykonania, wykończeń, sterowników oraz opcji instalacji oznacza, że zawsze znajdą Państwo coś dla siebie.

Novoferm Group to jeden z wiodących europejskich dostawców systemów drzwi, bram garażowych i przemysłowych, drzwi garażowych i napędów, oferująca szeroką gamę produktów i usług dla celów prywatnych, komercyjnych i przemysłowych.

NOVOFERM - SEGMENTOWA BRAMA ISO 45

Bramy segmentowe NOVOFERM to połączenie najwyższej jakości i bardzo dobrej ceny. Bramy otwierają się pionowo, zapewniając maksymalne wykorzystanie przestrzeni wokół i wewnątrz garażu. Dodatkowym atutem jest łatwość montażu, dlatego też sprawdzają się w różnych rodzajach domów, w tych nowo budowanych, jak i  tych w czasie renowacji. 

CIEPŁA BRAMA

Segmentowa brama Novoferm iso 45 to przede wszystkim doskonałe właściwości izolacyjne oraz unikatowej grubości panele. Dzięki temu model ten zapewnia oszczędność energii(minimalizację strat ciepła) oraz izolację akustyczną.

 

Ciepła brama segmentowa – jak to sprawdzić?

 1. Sprawdź konstrukcję – dwuścienna zapewnia lepszą izolację cieplną i akustyczną
 2. Sprawdź grubość panelu (rekomendowany panel o grubości 45 mm na całej długości)
 3. Sprawdź przekrój panelu i jego wypełnienie (rekomendowana twarda pianka poliuretanowa)
 4. Sprawdź, czy brama ma uszczelki między segmentami
 5. Sprawdź głębokość zazębiania się wypustków paneli (im głębiej, tym lepiej)
 6. Sprawdź obecność uszczelki wargowej na ościeżnicy bocznej i mrozoodpornej uszczelki podłogowej

Dzięki zastosowaniu paneli o rdzeniu grubości 45 mm oraz konstrukcji niwelującej mostki termiczne, brama ta zapewnia maksymalną izolacyjność cieplną i akustyczną (współczynnik izolacyjności cieplnej K = 0,5 W/m2K). Znakomicie sprawdza się w nowo budowanych, jak i w remontowanych garażach. Novoferm ISO 45 jest bardzo stabilną bramą, dlatego można ją montować w garażach o szerokości od 2250 do 5500 mm. 

MOŻLIWOŚĆ MONTAŻU W NIETYPOWYCH OTWORACH

NOVOFERM ISO 45 można zamontować zarówno w garażach o klasycznym, prostokątnym otworze, jak i w mniej typowych rozwiązaniach.

Firma Gros dostarcza innowacyjne i sprawdzone rozwiązania dla domu i przemysłu od ponad 25 lat. Główną specjalizacją firmy są bramy segmentowe, bramy dwuskrzydłowe oraz drzwi profilowane produkowane na indywidualny wymiar. 

BRAMA SEGMENTOWA STANDARD 40mm

Ważnymi cechami każdej bramy są wygląd, trwałość i bezpieczeństwo. Brama segmentowa powinna spełniać zarówno wymagania estetyczne jak i funkcjonalne. 

BRAMA SEGMENTOWA STANDARD 40mm

Każda brama firmy Gros jest produkowana na indywidualne zamówienie – nie ma typowych wymiarów, brama dostosowana jest do potrzeb Klienta.

 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY BRAMY GROS

 • Brama  zbudowana z płaszcza bramy oraz prowadnic pionowych i poziomych wraz ze stalowymi dodatkami.
 • Otwierana pionowo do góry, pozostawiając wolną powierzchnię w garażu jak i przed nim.
 • Posiada wszystkie wymagane prawem certyfikaty. Produkowana jest na indywidualny wymiar. 
 • Obsługiwana ręcznie lub automatycznie.
 • Dostępne dodatkowe wyposażenie m.in. zamki, uchwyty, okna, drzwi przejściowe podnoszą komfort użytkowania bramy.
 • Szeroki wybór przetłoczeń, struktur oraz kolorów umożliwia dopasowanie bramy do pozostałych elementów budynku.

PRZEKRÓJ BRAMY

Panele segmentowe o wysokościach 500mm, 555mm lub 610mm i grubości 40mm dobierane odpowiednio do wysokości bramy. Panele zbudowane są z blach stalowych, cynkowanych ogniowo, a następnie lakierowane lub powlekane okleiną PCV. Wypełnienie stanowi bezfreonowa pianka poliuretanowa.
Panel skonstruowany jest w sposób uniemożliwiający przypadkowe zgniecenie palców. W zależności od typu panela uszczelka międzysekcyjna znajduje się w jego dolnej lub górnej części.

SZEROKA GAMA KOLORYSTYCZNA

ZALETY SEGMENTOWYCH BRAM GARAŻOWYCH

BEZPIECZEŃSTWO

Brama wyposażona w szereg zabezpieczeń takich jak panele przeciwzgnieceniowe, zabezpieczenia na liny czy sprężyny, fotokomórki lub zabezpieczenia krawędziowe minimalizujące ryzyko wypadków.

IZOLACJA

Panel o grubości 40mm wypełniony bezfreonową pianką pouliretanową. Obwód bramy chroni system trwałych uszczelnień (uszczelki między panelami, górne, dolne oraz boczne), który obniża utratę ciepła z garażu oraz tłumi hałas. 

ELASTYCZNOŚĆ

Brama produkowana na indywidualny wymiar. Różne typy prowadzeń umożliwiają zamontowanie bramy w nowych jak i istniejących już budynkach.

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

Do wyboru szeroka gama dodatków takich jak okna, panele przeszklone czy wentylacyjne, drzwi serwisowe, dodatkowe zamki i inne podnoszące komfort użytkowania bramy.

OBSŁUGA

Brama ręczna łatwa w obsłudze poprzez zastosowanie wału napędowego wraz ze sprężynami skrętnymi równoważącymi ciężar bramy (dostepny także system spreżyn naciągowych). Natomiast zastosowanie automatu eletrycznego sprawia, iż wygodnie wjeżdżamy do garażu nie będąc narażonym na niesprzyjające warunki pogodowe.